Inteligentny dom

nowoczesne systemy rolet

Inteligentny dom, zapewniający nam komfort i bezpieczeństwo to obecnie rzeczywistość dostępna dla każdego z nas, a nie wytwór wyobraźni. Dzięki nowoczesnym technologiom dom sam zatroszczy się o zamknięcie okna w trakcie ulewy czy właściwą wentylację pomieszczeń, zapewniającą zdrowy mikroklimat.

Dla większości z nas dom to spokojna bezpieczna przystań, do której z chęcią wracamy po męczącym dniu. Aby dopełnić to odczucie potrzebujemy stworzyć komfort i warunki, które nam zagwarantują oczekiwany efekt.

Niezbędne ku temu są odpowiednie środki w tym przypadku w postaci doboru odpowiednich produktów , urządzeń oraz systemów obsługujących dany zestaw. W takie systemy wyposażone są miedzy innymi rolety zewnętrzne. Różnego rodzaju sterowniki pozwalają na obsługiwanie pod nieobecność gospodarzy i zdalne kierowanie spoza domu.

Oferowane przez nas rozwiązania dzięki nowoczesnym możliwościom zastosowań, m.in. technologii radiowej sprawią, że każdy dom może stać się dla nas czymś więcej. Zapewni nam bezpieczeństwo, komfort, wygodę oraz możliwość korzystania z najnowszych technologii . Przyjaciel dla domu – tak w skrócie można określić ten system, z którym komunikujesz się za pomocą tabletu lub smartphona.

Moment otwierania lub zamykania rolet można dowolnie zaprogramować, według własnych potrzeb. Dzięki temu mamy np. pewność, że roleta ochroni nas przed porannym słońcem w weekendowe poranki, a wieczorem zasłoni okno, zapewniając intymność i ciszę.Najnowsze trendy i rozwiązania technologiczne są zaprogramowane tak by uwzględniały siłę wiatru, temperaturę zewnętrzną i wewnętrzną, nadmierne nasłonecznienie oraz opady. Rolety mogą być samodzielnie opuszczane w części domu narażonej na różne czynniki zewnętrzne.

Kolejnym przykładem rozwiązań, które w znaczny sposób ułatwiają codzienne funkcjonowanie, są nowoczesne nawiewniki okienne. Skuteczna wentylacja pomieszczeń jest niezbędna dla zdrowia i komfortu domowników. Dzięki niej unikamy nadmiernego gromadzenia się nagrzanego i zanieczyszczonego powietrza oraz mamy stałą możliwość regulacji wymiany powietrza oraz dostęp do jego świeżych zasobów. Inteligentne nawiewniki okienne, dostępne w naszej ofercie, same dostosowują się do warunków panujących w pomieszczeniu – wilgotności powietrza i jego temperatury. Ich działanie polega na regulacji zwiększenia lub zmniejszenia napływającego powietrza co wpływa na zmianę wilgotności zapewniając tym samym ciągłą jego wymianę.

Stosując inteligentne nawiewniki, unikamy zbędnego otwierania okien i nadmiernego wychłodzenia pomieszczeń.

Napęd wyposażony w technologię radiową zwiększa inteligencję Twojego domu!

Gdy tylko zainstalujesz pierwszy element wyposażenia, twój dom zyska nowe znaczenie.

Dodając zdalne sterowanie lub zespół zautomatyzowany, można scentralizować swoje rolety z innymi produktami w zależności od indywidualnych potrzeb każdego z klientów. To wszystko sprawi , że Twój dom będzie niepowtarzalny i wyjątkowy, dostosowany tylko do Ciebie i Twoich najbliższych.
Firma 4Tech korzysta z najnowszych dostępnych na rynku rozwiązań, m.in. firmy Somfy, która jest znaną i sprawdzoną marką. Dzięki inteligentnym systemom oferowanym przez Somfy , które mogą być kompatybilne z każdym z naszych produktów (okna, rolety, bramy, nawiewniki, drzwi zewnętrzne) możemy tworzyć dowolne scenariusze i ustawienia. Przykładem jest popularna opcja tzw. „WYJŚCIE”, która będzie naszym osobistym asystentem. Dzięki temu rozwiązaniu zostanie dopilnowane takie czynności jak zamknięcie okien, opuszczenie rolet oraz zamkniecie bramy garażowej.

Istnieje również możliwość tworzenia scenariuszy warunkowych, zależnych od zewnętrznych warunków pogodowych. Monitorowanie ich poprzez specjalne czujnikiwykrywa przekroczenie temperatury określonej dla domu. W takim przypadku rolety opuszczają się automatycznie, aby zapobiec przegrzewaniu pomieszczeń. Czujniki mogą być dobrane w zależności od potrzeb, np. mogą reagować na ruch czy światło słoneczne.

Dodatkowo możemy również zaprogramować systemy zgodnie z naszym osobistym kalendarzem na każdy dzień tygodnia. Dom może nas budzić dziennym światłem i pozwalać na dłuższy sen wtedy kiedy tego chcemy.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami naszej oferty oraz służymy pomocą i konsultacją w kwestii doboru odpowiednich rozwiązań.