Montaż

Wybierając nasze okna, nie powinniśmy zapominać że firma 4TECH posiada własną ekipę montażową. Szacuje się, że aż 90% zgłaszanych usterek przez użytkowników jest spowodowanych nieprawidłowym montażem. Pokazuje to, jak ważnym elementem zakupu okien i drzwi jest ich montaż. Nawet najlepszy produkt nie będzie działał prawidłowo, jeśli nie zostanie odpowiednio zamontowany.

Montaż standardowy

Montaż standardowy okien, który w wystarczającym stopniu spełnia wymagania. Sposób montażu dopasowuje się do rodzaju i grubości ściany.. Do przymocowania okna stosuje się kotwy lub dyble. O wyborze mocowania decydują montażyści. Pierwsze rozwiązanie stosuje się w przypadku mniejszych konstrukcji np okna PCV, a drugie zapewniające większą sztywność konstrukcji do większych okien takich jak okna aluminiowe, drzwi tarasowe.

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie otworu okiennego do montażu. Powierzchnię otworu okiennego należy starannie wyczyścić, tak aby usunąć wszelkie luźne kawałki muru i innych zanieczyszczeń. Samo okno wstawia się tak, aby odległość od muru u góry i po bokach była taka sama. Do mocowania wykorzystane zostają wspomniane wcześniej dyble lub kotwy. Po zamontowaniu ościeżnicy następuje izolacja miejsca między oknem a murem. Prawidłowe uszczelnienie jest kluczowe dla spełnienia parametrów izolacyjnych okna.

Ciepły montaż

Nieco innego montażu wymagają okna energooszczędne. W ich przypadku bardzo ważne jest uszczelnienie ościeżnicy w celu zlikwidowania mostków cieplnych. Powierzchnię otworu okiennego należy przed montażem wyrównać, a do uszczelnienia służą specjalne taśmy. Pierwsza zewnętrzna warstwa taśmy paroprzepuszczalnej zabezpiecza izolację przed działaniem warunków atmosferycznych. Warstwa środkowa, to pianka poliuretanowa, znajduje się między oknem a ościeżnicą. Trzecia wewnętrzna warstwa to folia paroszczelna chroniąca piankę przed wilgocią. Tego typu montaż nazywamy ciepłym montażem, bo pozwala na dużą oszczędność energii cieplnej.

Profile podparapetowe (Ciepły parapet) wykonane są z bardzo twardego STYRODURU XPS. Przystosowane są do systemu okien i drzwi PCV, dzięki czemu doskonale izolują i uszczelniają przestrzeń pod oknami lub drzwiami. STYRODUR jest całkowicie odporny na działanie czynników atmosferycznych. Ten profil stanowi jednocześnie oparcie pod parapet zewnętrzny i wewnętrzny. Łatwy i szybki w montażu, eliminuje problem przedmuchów miedzy oknem a parapetem.

Nasza wykwalifikowana kadra monterów pracuje na akcesoriach renomowanych producentów. W zakresie Naszych usług jest montaż okien, drzwi balkonowych, drzwi tarasowych, fasad. Decydując się na zakup ogrodu zimowego również otrzymasz usługę montażu. Rosnącą gamą klientów są inwestorzy, którzy postanowili zakupić domy drewniane – również potrafimy to dobrze zrobić.

Świadczymy usługi montażu nie tylko w Koszalinie ale w całym kraju. Naszymi klientami są inwestorzy z Warszawy, Bielko-Białej, Krakowa, Poznania, Szczecina, Kołobrzegu. W naszym portfolio znajdziemy domy oraz inwestycje deweloperskie, inwestycje przemysłowe.