Okno jest produktem, które z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Dzięki zaawansowanej technologi można konstruować coraz większe przeszklenia. Ten produkt jest chętnie wykorzystywany przez architektów, ponieważ nadaje budynkom dodatkowych walorów estetycznych bez utraty parametrów świetlno-energetycznych.

Aby okno dobrze spełniało swoją funkcję, musi posiadać odpowiednie parametry. Dzięki odpowiednim szybą z powodzeniem może być stosowane m.in. w miejscach o dużym nasłonecznieniu, różnicy temperatur czy natężeniu hałasu. Uniwersalność okien jest szczególnie dobrze widoczna w nowoczesnym projektowaniu domów jednorodzinnych.

Biorąc pod uwagę dzisiejszy trend, którego celem jest projektowanie budynków w taki sposób, aby w jak najmniejszym stopniu ingerowały w środowisko. W budownictwie jednorodzinnym, wielorodzinnym coraz częściej wykorzystuje się szklane fasady. Szkło odbija krajobraz, dzięki czemu taki budynek wtapia się w otoczenie i pozwala mieszkańcom na podziwianie bezpośredniego otoczenia. Tego typu efekt uzyskano przy projekcie budynku.

Nowoczesne technologie produkcji szkła sprawiają, że z powodzeniem może je stostać  w środowisku, które charakteryzuje się zróżnicowaną temperaturą powietrza.

Największym zagrożeniem dla okien od podłogi jest możliwość ich uszkodzenia podczas codziennych czynności. Łatwo jednak temu zapobiec, używając szyb hartowanych, laminowanych, hartowanych / laminowanych, szyb które zapewniają podwyższoną wytrzymałość i zwiększają poziom bezpieczeństwa – szyby w klasie P2, P4.

Nowa technologia, a także stale udoskonalane i wdrażane funkcjonalności, są odpowiedzią na nieustannie zmieniające się trendy w zakresie architektury i designu.

Elegancka i uniwersalna prostota designu, tak charakterystyczna dla stylu skandynawskiego, przejawia się niemalże w każdym aspekcie aranżacji wnętrza.  Celem tego stylu jest  przestrzeń użyteczna, aranżacja uporządkowana i harmonijna.  Minimalistyczne podejście tworzy miejsca, w których łatwiej się pracuje, lepiej odpoczywa, co za tym idzie chętniej się przebywa.

Najmodniejsze obecnie konstrukcje to właśnie te, które nawiązują do stylu skandynawskiego. Proste, piękne i eleganckie. W systemach Aluminiowych gdzie gładkie przeszklenia bez szprosów, okucia ukryte w ramie, okna narożne, okna które nie zakłócają nowoczesnej bryły.

To tylko niektóre z licznych przykładów produktów, które dobrze wpisują się w nowoczesne style architektoniczne i aranżacyjne w ofercie 4 TECH.

Aranżacje skandynawskie są zazwyczaj proste i eleganckie, jak również praktyczne. Poszczególne elementy wystroju wnętrz – mają nam ułatwiać oraz uprzyjemniać spędzanie czasu w domu. Nie tylko funkcja dekoracyjna, natomiast komfort i funkcjonalność są podstawą w tym stylu. Sprawdzają się więc rzeczy wielofunkcyjne i różnego rodzaju innowacyjne rozwiązania, z których chętnie korzysta się na co dzień.

Zgodnie z ideą stylu skandynawskiego Nasza firma 4Tech proponuje nowoczesne rozwiązania w systemach okienno-drzwiowych, które zapewniają wysoki komfort korzystania z nich. Nowoczesne konstrukcje, duże przeszklenia, które otwierają się niezwykle lekko. Odpowiednio dobrane okucia, które dodają lekkości w użytkowaniu, odpowiednie szklenie, które poprawia bezpieczeństwo domu.