Zewnętrzne drzwi wejściowe są jednym z najważniejszych elementów naszego domu. Chronią go między innymi przed zimnem, deszczem czy włamywaczami. Istotnymi ich cechami jest również ograniczenie hałasów dochodzących z ulicy czy nadanie budynkowi konkretnego waloru estetycznego. W jaki więc sposób wybrać te, które spełnią nasze oczekiwania i będą służyły nam przez lata?

Swój wybór należy rozpocząć od zwrócenia uwagi na współczynnik przenikania ciepła. Im jego wartość jest niższa, tym więcej ciepła zostanie w naszym domu. Kolejnym istotnym elementem jest wodoszczelność. To od niej zależy czy w czasie silnej wichury z ulewnym deszczem będą szczelną zaporą przed wodą. Im wyższa klasa wodoszczelności tym lepiej drzwi chronią nasz dom.

Jeśli nasze wnętrza urządzone są tradycyjnie, warto rozważyć drzwi z panelami szklanymi natomiast miłośnicy nowoczesnych aranżacji natomiast mogą zdecydować się na drzwi aluminiowe lub drzwi pcv w kolorach z palety RAL w odcieniach grafitu.

Poświęcając chwilę na dobór drzwi zewnętrznych możemy stworzyć piękne wejście do własnego domu, które oczaruje naszych gości oraz sprawi, że poczujemy się w nim jak w bezpiecznej przystani.